Eesti rockabilly foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eesti rockabilly foorum

---Eesti Rockabilly foorum koondab kõiki Rockabilly ja Rock'n'Roll muusika sõpru ja huvilisi---
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  FacebookFacebook  

 

 Vinüülplaadi teema

Go down 
+2
altraditional
VALEV
6 posters
AutorTeade
VALEV
Kasutaja
Kasutaja
VALEV


Postituste arv : 51
Age : 62
Asukoht : Eesti, Valgamaa
Registration date : 17/01/2008

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty06.02.08 19:33

Kas keegi siin foorumlastest kogub ka näiteks vinüülplaate.Oleks huvitav teada, et mida siin keegi üldse nendest arvab? Ja kui keegi neid plaate omab, siis võiks nendest rääkida.Vähemalt ühte foorumlast ma siin tean, kellel väga hea vinüüli kogu.Nimelt eelmisel kuul sai käidud külas ValgaJari’l.Ja seal sain elu parima vinüüli elamuse.Nii suurt kogust rock’n’rolli ja rockabilly muusikat vinüülidel polnud ma veel näinud.Kuulasime neid poole ööni kusagil õhtul kella kaheksast ja läbi jõudsime kuulata linnulennul pooled plaadid.Minujaoks haruldasemad ValgaJari kogus on need firma SUN plaadid ja Elvise singlid ka.Eks ValgaJari ise siin oma plaatidest räägib vast pikemalt ja üldse kõigest mis vinüülidega seotud.Ise eelistan igaljuhul vinüüli kvaliteeti enam, kui CD oma. Minul endal leidub ka mingi kogus rock’n’roll’i vinüüle, aga kõige muuga võrreldes siiski vähe, aga üht teist ikka on.Sellest kirjutan siin hiljem.
Tagasi üles Go down
altraditional
Moderaator
Moderaator
altraditional


Postituste arv : 410
Asukoht : Tln
Registration date : 29/12/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty06.02.08 19:51

Mul on ka mõned. Häbi kohe öelda kui vähe. Võib-olla kirjutan ka pisut hiljem sellest.
Tagasi üles Go down
VALEV
Kasutaja
Kasutaja
VALEV


Postituste arv : 51
Age : 62
Asukoht : Eesti, Valgamaa
Registration date : 17/01/2008

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty06.02.08 21:02

Häbeneda pole midagi, ka mõned plaadid võivad olla sul head plaadid, millest siin huvitav teada, nii et räägi nendest kindlasti.
Tagasi üles Go down
RockinLady
Foorumi looja
Foorumi looja
RockinLady


Postituste arv : 873
Age : 35
Asukoht : Lõuna-Eesti metsikud osariigid, Tartu
Registration date : 18/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty06.02.08 22:05

Meie majapidamises on päris hea hunnik igasugu vinüüle. On 60-ndate, 70-ndate muusikat(põhiliselt estraad) on 20-30 aastate asju ja ka 80-ndaid. Enda arvates aga ainsad tõsiseltvõetavad plaadid on :Elvis Presley-That`s All Right, Jerry Lee Lewis-20 Rock`n`Roll Greatest, Paul McCartney(plaat sisaldab McCartney esituses 50-ndate aastate suurimaid hittlugusid), Wanda Jackson & Karel Zich-Let`s Have A Party In Prague ning kõige lõpuks veel üks Rock Hoteli plaat. Soov oleks omada veel 1-2 Rock Hoteli plaati ja loomulikult endise The Rockin Guys`i vinüüli Estonia Rock`n`Roll. Jaril on see viimane olemas tongue Smile .Lisaks neile võiks loomulikult ka SUN stuudio plaate olla ja ka Inglismaal EMI stuudios valmistatud plaate kuid neid kõiki on nii palju, et ei kujuta isegi ette Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.rockinlady.com
FatManFromAlbuquerque
Aktiivne kasutaja
Aktiivne kasutaja
FatManFromAlbuquerque


Postituste arv : 92
Age : 70
Asukoht : Eesti, Albuquerque
Registration date : 25/01/2008

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty07.02.08 13:03

Minu kahjuks veel tagasihoidlik kogu originaal 45 kiirus singlitest:
1.Vinüülplaadi teema 1815
B poolel Whatcha Gonna Do (1953)

2.Vinüülplaadi teema 1820
B poolel Thirteen Women (And Only One Man In Town) (1954)

3.Vinüülplaadi teema 4457
B poolel Woman Love (1956)

4.Vinüülplaadi teema 7631
A poolel Pink Cadillac (1956)

5.Vinüülplaadi teema 3288
B poolelHoney Don't (1956)

6.Vinüülplaadi teema 2593
B poolel You Win Again (1957)

7.Vinüülplaadi teema 12246
A poolel Donna (1958)

Neid on mul veel aga hetkel vist aitab...
Tagasi üles Go down
altraditional
Moderaator
Moderaator
altraditional


Postituste arv : 410
Asukoht : Tln
Registration date : 29/12/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty07.02.08 15:28

Vaatasin siis oma tagavarad üle: Leidsin tervelt kolm teemassekuuluvat plaati. Embarassed
Ja needki on mingid 80datel tehtud rip-offid arvatavasti. Vist kõige originaalilähedasem tuleb ootamatust kohast, tootjalt Melodia, mis minuteada peaks Riias asuma. Tavaliselt olid just nemad tuntud kogu nõukogudemaa tarbeks lääne muusika piraatimisega, kuid antud juhul on artistiks Pete Anderson & the Archives, täitsa Läti tüübid. Nii et seekord see kollasetaustalise plaadiümbrisega teos ei olegi koopia. Küll aga pole seal vist ühtegi oma lugu, mis poleks kunagi kellegi poolt juba kuulsaks mängitud.
Ülejäänud kaks plaati on Bill Haley & the Comets, 80date lõpus välja antud, poolas ja itaalias. Kokku sisaldavad 28 lugu, millest ainult kaks kordub, ning peaaegu kõik on hitid. Üks on sellise tugevama bassiga ja sellepoolest ka nagu mõnusama muusikaga, teine jälle mitte nii mõjuva taktiga. Üldiselt ma ei usu, et need plaadid midagi väärt on, SUNi singlite ja muu säärase kõrval.
Tagasi üles Go down
VALEV
Kasutaja
Kasutaja
VALEV


Postituste arv : 51
Age : 62
Asukoht : Eesti, Valgamaa
Registration date : 17/01/2008

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty07.02.08 19:42

Peaks ka mõne sõnaga oma vinüülidest rääkima.Ega minulgi neid haruldasi ja kõrges hinnas vinüüle suurt polegi, aga muidu neid mul ikka päris piisavalt.Kõiki ei jõuagi siin välja tuua.Kõige haruldasem minu kogus on Elvise plaat aastast ’62 “Girls!Girls!Girls” mille väljastanud firma RCA Victor.Riiulis ka teinegi legendaarse firma CHESS vinüül album aastast 1957. See on CHUCK BERRY teine album “After School Session”.Ja teinegi album CHUCK BERRY’lt’lt, mis küll poolas aastal 1988 välja antud, see on “Chuck Berry – Live”.Tegelikult väga väärt vinüülid on ka viis Shakin Stevens’i albumit ja täiesti originaalid, mis väljastatud plaadifirmas EPIC.80’s rockabilly ja rock’n’rolli sõbrad sooviksid neid kindlasti ka ise omada.StrayCat mainis üht PAUL McCARTNEY plaati, plaat mis sisaldab McCARTNEY esituses 50-ndate aastate suurimaid hittlugusid.Selle plaadi puhul on huvitav see, et samuti tegemist täiesti originaal firma plaadiga, uskumatu, aga selleks on tõesti ainult Riia Melodia ja mul endalgi see plaat olemas. Ametlikult ja ainsana andiski selle plaadi välja ainult firma Melodia, sest McCartney salvestas need lood just ainul Nõukogude liidus avaldamiseks ja Melodia sai selleks ametlikult õiguse.Sellega siis mujal maailmas haruldane plaat biitli fännidele.Tegelikult seda plaati anti välja kaks korda 80ndatel.Esimesel väljalaskel 11 lugu, teisel 13.Mul mõlemad olemas.Ja see Wanda Jackson & Karel Zich – “Let`s Have A Party In Prague” mul samuti olemas.ROCK HOTEL’i plaate mul kaks, üks aastast ’83, teine aastast ’86.Veel on olemas üks soome rockabilly/rock’n’roll’i band THE ZANTEES aastast ’80.Selle väljastanud Poko international nimeline firma.Veel rockabillyt mul siin silma all – DAVE TRAVIS.On ka CARL PERKINS’, mis kuskil venemaal välja antud, samuti nagu ka BILL HALEY & THE HIS COMETS, kus peal lood aastatest 1952 – 1958.JERRY LEE LEWIS’i plaate on kaks.Üks nendest “20 Rock`n`Roll Greatest” ja teine plaat aastast ’78 “Keeps Rockin”. Altraditional’i siin väljatoodud kogust on olemas endalgi PETE ANDERSON & THE ARCHIVES, mida live’s sai nähtud ka Valga Cruising üritusel.Plaadil laulavad nad loomulikult inglis keeles seda rock’n’roll’i klassikat, nii et polekski tegemist nagu läti bändiga.Vinüüle mul veel peale üles loetletute palju, aga ei jõua neid kõiki siin välja tuuagi.On ka muidugi palju muud, näiteks nagu kuus THE BEATLES’i albumit, THE KINS 60ndatest,GARY GLITTER’i esimene album aastast ’72,….jne jne. Aga jah, Sun’i plaate võiks ka mõni endalgi kogus olla, nagu seda on Jaril ja FatManFromAlbuquerque'l.
Tagasi üles Go down
ValgaJari
Aktiivne kasutaja
Aktiivne kasutaja
ValgaJari


Postituste arv : 289
Asukoht : Dixieland, Estonia
Registration date : 19/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty16.02.08 18:12

Minukogumikus (LP) olulisemad (tuntumad) nimed on:
Bill Haley And His Comets, Buddy Holly & The Crickets, Carl Perkins, Crazy Cavan "n" The Rhythm Rockers, Eddie Cochran, Elvis Presley, Flying Sausers, Gene Vincent, Jackie Wilson, Jimmie Lee Maslon, Johnny & Dorsey Burnette, Johnny Cash, Le Roi Brothers, Link Wray & The Raymen, Mac Curtis, Marty Wilde, Matcbox, Paul Anka, Paul MacCartney, Robert Gordon, Rock Hotel, Roy Loney, Roy Orbison, Shakin' Stevens & The Sunsets, Sleepy la Beef, Steve Bloomfield, Stray Cats, Teddy & The Tigers, The Platters ja The Rockin' Guys.
Siis on suur hulk kogumik plaate, kus mängib paljud tuntud ja vähem tuntud artistid.
Singlesid ka mingil määräl leidub.
Minu kogumik hetkel koosneb väljalaske aastadest 1958-2000.

Valev kirjutas:
PETE ANDERSON & THE ARCHIVES
Meil siis nime all "Pete Anderson & The American Dream". Nendest selline asi et nad on töesti väga tasemel. Mu hea sõber, The Cadcatzi juht, Axel ütles 2004 aastal, et tema arust kõige professionaalsem bänd mu 2004 aasta üritusel. na ei hakka vaidlema temaga asjast, sest Axel on ise palju professionaalsem kui mina ise!
Pete kodulehe leiad aadressilt: http://www.pete-anderson.com/ .
Tagasi üles Go down
http://www.valgacruising.ee
RockinLady
Foorumi looja
Foorumi looja
RockinLady


Postituste arv : 873
Age : 35
Asukoht : Lõuna-Eesti metsikud osariigid, Tartu
Registration date : 18/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty09.04.08 10:32

Vinüülplaadi teema Sliipwalk
Hiljuti saime just sellise vinüüli kätte
esimesel poolel nagu näha on Santo & Johnny - Sleepwalk ja teisel pool In The Still Of The Night Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rockinlady.com
RockinBandit
Admin
Admin
RockinBandit


Postituste arv : 1345
Age : 39
Asukoht : Lõunaosariigid, Tartu
Registration date : 18/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty09.04.08 10:49

Kuulata pole veel saanud kahjuks kuna Vinüüli mängija nõel on katki ja uut ei saa sellist kuskilt ja sellele mängijale poleks mõtetki. Antud vinüül on tellitud CD-Marketist ehk siis Eesti lehelt ja tarneaeg oli kuskil 6 nädalat.
Tagasi üles Go down
http://rockinbandit-fonoteek.blogspot.com/
ValgaJari
Aktiivne kasutaja
Aktiivne kasutaja
ValgaJari


Postituste arv : 289
Asukoht : Dixieland, Estonia
Registration date : 19/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty09.04.08 19:05

RockinBandit kirjutas:
Kuulata pole veel saanud kahjuks kuna Vinüüli mängija nõel on katki ja uut ei saa sellist kuskilt ja sellele mängijale poleks mõtetki. Antud vinüül on tellitud CD-Marketist ehk siis Eesti lehelt ja tarneaeg oli kuskil 6 nädalat.

No hätä! Smile Järgmisel vinüülpartyl kuulame siis ära! Ise sai ka eelmisel reisil soetatud natuke plaatisid, aga sellest jälle natuke hiljem kuna plaatid koju jõuavad, sest lennuki peale neid kaasa lihtsalt ei saanud.
Üllatav oli see, et sain ka tütre plaadikogumikud kasvatada näiteks juba eelnevalt juttu teemaks olnud Paul McCartney CCCP-plaadi (13 lugu ja veel välismaalt) puhul. Endal ja Valevil see juba olemas.
Tagasi üles Go down
http://www.valgacruising.ee
RockinBandit
Admin
Admin
RockinBandit


Postituste arv : 1345
Age : 39
Asukoht : Lõunaosariigid, Tartu
Registration date : 18/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty10.04.08 8:10

Jari kuna on plaanis järgmine vinüül party?
Tagasi üles Go down
http://rockinbandit-fonoteek.blogspot.com/
altraditional
Moderaator
Moderaator
altraditional


Postituste arv : 410
Asukoht : Tln
Registration date : 29/12/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty10.04.08 8:18

No selle nime all ei tohiks küll enne järgmist talve teha. Muidu 'trademark' väsib ära. Very Happy
Tagasi üles Go down
RockinBandit
Admin
Admin
RockinBandit


Postituste arv : 1345
Age : 39
Asukoht : Lõunaosariigid, Tartu
Registration date : 18/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty10.04.08 8:22

altraditional kirjutas:
No selle nime all ei tohiks küll enne järgmist talve teha. Muidu 'trademark' väsib ära. Very Happy
Tegelikult ma juba väga ootan järgmist üritust Dixielandis. Eelmisel kevadel oli seal igati lahe. Väljas oli juba suvehõngu ja siis saad lihtsalt linnast minema kuhugi sellisesse suurepärasesse kohta. Hea seltskond ja muusika. cheers beerbeer Ei jõua ära oodata Cool
Tagasi üles Go down
http://rockinbandit-fonoteek.blogspot.com/
ValgaJari
Aktiivne kasutaja
Aktiivne kasutaja
ValgaJari


Postituste arv : 289
Asukoht : Dixieland, Estonia
Registration date : 19/11/2007

Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty10.04.08 8:26

RockinBandit kirjutas:
Jari kuna on plaanis järgmine vinüül party?
altraditional kirjutas:
No selle nime all ei tohiks küll enne järgmist talve teha. Muidu 'trademark' väsib ära. Very Happy


Eks vaatame kuna saan enda uued plaatid koju ja saan rääkitud asjast Valeviga.
Ja noh ootame siis tagatalve ära...arvatavalt see enne jaanipäeva kohale jõuab! beerbeer
Tagasi üles Go down
http://www.valgacruising.ee
Sponsored content





Vinüülplaadi teema Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vinüülplaadi teema   Vinüülplaadi teema Empty

Tagasi üles Go down
 
Vinüülplaadi teema
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Teema areng Eestis

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Eesti rockabilly foorum :: Muusika-
Hüppa: